Графиня. Володимир Лис
Чтение книги онлайн.
Читать онлайн книгу Графиня - Володимир Лис страница 10
![Графиня - Володимир Лис Графиня - Володимир Лис](/cover_pre183827.jpg)
– Коли ви мене візьмете за дружину, – відрізала Мирося.
«Як рак свисне», – мав би сказати я, але оскільки вже був провінційним інтелігентом у першому поколінні, то стримався, удавши, що не зрозумів її жарту.
– А ти б хотіла? – спитав я наступного разу.
– А чом би й ні? – нахабно вищирила дрібні зубенята Мирося.
– Я старий та підтоптаний, – сказав я.
– Не такий вже й старий, як прикидаєтеся, – заперечила Мирося.
– І непрактичний, – підкинув я аргумент.
– А я б ваші картини продавала, – сказала Мирося, і я зрозумів, із якимось навіть відтінком жаху, що вона щиро вірить у це та вважає мене неабияким художником.
Як своєрідну помсту за її слова я став дарувати їй свої пейзажі, і десь за років два Мирося стала власником чи не найбільшої колекції моїх творінь. Чи мала вона до мене почуття – не знаю. Навряд. Швидше щось легке, ледве відчутне, тихий зойк, а ще швидше – шепіт самотності, що гнав її до мене, точніше, підштовхував, спиняючи біля останньої межі спокуси.
Я спочатку хотів тупцяти на другий куток міста, де жила Мирося, але передумав. Наша гра могла тоді перейти у нову якість, а я цього не хотів, бо мав підозру, що Мирося таки має щодо мене якісь надії. Наче полководець на підхід прихованого резерву, про який відомо йому одному.
Наступного дня я побачив Миросю наквацяну, зодягнуту в барвисте плаття з відкритими руками. Чи не сказала їй напарниця про мій прихід і дивне розпитування?
– Таки прийшли ви до мене, – сказала вона з непідробною радістю.
Я зітхнув і розвів руками. Цей жест призначався швидше мені самому.
Мирося пам’ятала, авжеж, пам’ятала того чоловіка, що відбивав мені телеграму. Вона вельми здивувалася («Я навіть здивувалася», – сказала Мирося) з її чудернацького змісту.
– Але я нікому не сказала. – Вона нахилилася до мене, і, Боже мій, я вперше почув саме від Миросі запах дорогих духів. – Нікому. – І по-змовницьки підморгнула.
Мирося добре запам’ятала автора телеграми, детально описала його. Підтвердила, що то був незнайомець. Отримавши детальний опис, я нахмурився. Щось він нагадував мені, когось нагадував, начеб незнайомого, але баченого.